Euvic na EMEA Gartner Sourcing & Strategic Vendor Relationships Summit

Klaster Human Cloud umożliwił swoim członkom udział w niedawno zakończonym spotkaniu EMEA Gartner Sourcing & Strategic Vendor Relationships Summit. Odbyło się ono w Park Plaza Westminster Bridge w Londynie, 1-2 czerwca 2015. Z zaproszenia skorzystała, wchodząca w skład klastra, Grupa Technologiczna Euvic.

 

Podczas imprezy na licznych wykładach i prezentacjach analitycy Gartnera i wybrani wystawcy zaprezentowali najnowsze trendy, strategie działania oraz najlepsze praktyki na rynku usług outsourcingu IT. Wiele uwagi poświęcono także takim tematom, jak usługi w chmurze, konkurowanie dzięki wykreowaniu propozycji wartości, zarządzanie ryzykiem oraz opracowywanie zrównoważonej strategii outsourcingu IT.

Dla Euvic– oprócz zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku outsourcingu IT – spotkanie było również okazją do nawiązania licznych nowych kontaktów handlowych, a także do zaprezentowania oferty firmy i sposobu jej działania analitykom Gartnera.

Według Gartnerowego bimodalnego modelu dostarczania usług IT, Euvic działa w trybie „Mode 2”. Charakteryzuje się on realizowaniem projektów w oparciu o metodykę Agile i dużą elastycznością w relacjach z klientami. Firmy z taką specjalizacja mają zdaniem Gartnera bardzo dobre perspektywy, jako w ciągu najbliższych 2-3 lat ok. 60 proc. firm korzystających z usługi outsourcingu IT planuje zmianę swojego dostawcy, w większości na rzecz firm działających bardziej elastycznie i oferujących tworzenie i rozwój oprogramowania metodą Agile. Ujawniło to badanie Gartnera, które zostało przeprowadzone na szefach działów IT w 2014 roku.

Więcej informacji na temat Gartner Sourcing & Strategic Vendor Relationship Summit można znaleźć pod adresem: http://www.gartner.com/technology/summits/emea/outsourcing/.

Z kolei więcej informacji na temat Euvic jest dostępne pod adresem: http://www.euvic.com.

 

Euvic na EMEA Gartner Sourcing & Strategic Vendor Relationships Summit

Print Friendly